City of Life 66, Citrus Park Christian 37
Class 8A(equals)
Regional Quarterfinal(equals)
Apopka 54, Sanford Seminole 21
Atlantic Community 29, Plantation 14
Boone 28, Flagler Palm Coast 13
Christopher Columbus Catholic 50, Homestead 0
Dr. Phillips 35, Ridge Community 7
Kissimmee Osceola 44, Manatee 16
Miami Southridge 35, Belen Jesuit 14
Palm Beach Central 32, Seminole Ridge 0
Park Vista Community 28, Miramar 20
Sarasota Riverview 60, Gateway 15
Vero Beach 42, Olympia 19
Wekiva 51, Lake Mary 0
Western 20, Deerfield Beach 17
Winter Park 42, Spruce Creek 14
Class 7A(equals)
Regional Quarterfinal(equals)
Bartram Trail 56, East Ridge 14
Braden River 41, South Fort Myers 13
Doral Academy Charter 36, Nova 26
Dwyer 43, Mater Academy 13
Edgewater 31, Buchholz 21
Fleming Island 31, R.E. Lee 26
Lakeland 17, Winter Haven 13
Lincoln 36, Columbia 33
Palmetto 28, Pinellas Park 24
Plant 43, East River 0
St. Thomas Aquinas 56, South Miami 0
Tampa Bay Tech 42, Bloomingdale 22
Venice 49, St. Petersburg 13
Viera 55, Gaither 0
West Broward 31, Forest Hill 26
Wiregrass Ranch 17, Lake Nona 10
Class 6A(equals)
Regional Quarterfinal(equals)
Armwood 42, Sebring 0
Escambia 28, Pine Forest 0
Fort Myers 50, Palmetto Ridge 14
Hillsborough 14, Lake Gibson 9
Largo 27, Barron Collier 24
Mainland 21, Miami Norland 12
Miami Carol City 23, Dillard 0
Miami Central 42, Heritage 6
Miami Northwestern 33, Matanzas 0
Mitchell 14, Chamberlain 13
Naples 13, Port Charlotte 7
North Fort Myers 37, Clearwater 13
Ocala Vanguard 34, Gainesville 14
St. Augustine 49, Tate 14
Class 5A(equals)
Regional Quarterfinal(equals)
Baker County 34, Nature Coast Tech 7
Bishop Moore 34, Fort Pierce Westwood 21
Clay 41, Hernando 37
Dunbar 37, Hardee 17
Godby 28, Ponte Vedra 18
Immokalee 54, Booker 0
Jesuit 14, Jefferson 7
Lakewood 40, Tarpon Springs 0
Menendez 38, Belleview 24
Plantation American Heritage 42, Merritt Island 0
Rockledge 27, Palm Bay 21, OT
Trinity Christian-Jacksonville 24, Bolles School 21, 3OT
Wakulla 26, Ribault 0
Zephyrhills 35, River Ridge 31
Class 4A(equals)
Regional Semifinal(equals)
Avon Park 34, Lake Highland 17
Bradford 27, Keystone Heights 7
Dunnellon 49, Trenton 7
Fort Lauderdale University 44, Glades Central 21
Monsignor Pace 31, Key West 7
Raines 43, North Bay Haven 0
West Nassau County 35, Marianna 7
Class 3A(equals)
Regional Semifinal(equals)
Benjamin 43, Everglades Preparatory Academy 6
Calvary Christian-Clearwater 24, Lakeland Christian 10
Chaminade-Madonna College Prep 38, Delray American Heritage 0
Clearwater Central Catholic 37, Tampa Catholic 35
Florida 28, Fort White 27
Melbourne Central Catholic 55, First Academy-Orlando 21
Oxbridge Academy 42, King's Academy 7
Taylor County 34, Newberry 8
Class 2A(equals)
Regional Semifinal(equals)
Cambridge Christian 63, Southwest Florida Christian 17
Indian Rocks 45, Admiral Farragut 6
Moore Haven 42, Glades Day 35
North Florida Christian 43, St. John Paul II Catholic - Tallahassee 10
Seven Rivers Christian 49, St. Francis 6
University Christian 35, FAMU 0
Victory Christian 12, Zephyrhills Christian 0
Class 1A(equals)
Regional Semifinal(equals)
Baker 42, Jay 6
Blountstown 49, Jefferson County 8
Dixie County 49, Lafayette 7
Frostproof 59, Wildwood 38
Madison County 50, Union County 6
Pahokee 41, Williston 17
Port St. Joe 49, Cottondale 6
Friday's H.S. Football Playoff Scores, Nov. 10
PUBLISHED November 10, 2017 @11:34 PM